۱۳۸۹ بهمن ۱, جمعه

ارزش زن در اسلام





قانون مجازات اسلامی، ماده سيصد ميگويد: ( بخش ديه ها)
خونبهای قتل زن مسلمان، خواه اين قتل عمداً صورت گرفته باشد خواه غير عمدی، پنجاه شتر است...{ يعنی شما اگر يک زن مسلمان رو،( غير مسلمان که ديگه هيچی و هيچ ارزشی نداره)، چه عمدی( يعنی مثلا حتی تفريحی!) و چه غير عمدی بکشيد، و پنجاه تا شتر يا پولش رو داشته باشيد و بدهيد، ديگه کسی کاری به کار شما نداره و آزاديد...!}
در همين قوانين، ماده چهارصد و سی و پنج ميگويد:
خونبهای قطع بيضه چپ يک مرد مسلمان، شصت و شش شتر است و خونبهای قطع بيضه راست اون مرد مسلمان سی و چهار شتر...! و خونبهای قطع هر دو بيضه چپ و راست يک مرد مسلمان، صد شتر است.

می بينيد؟ بيضه راست، سی و چهار و بيضه چپ شصت و شش و جان يک انسان، يک زن، جائی بين اين دوتا بيضه، و فقط پنجاه شتر...!
واقعا خجالت آوره... خاک بر سرتون با اين قوانين تون... اينه اون دينی که داره بر من و بر کشور من حکومت ميکنه...

گزيده هائی از نگاه اسلام به زن، در احاديث و روايات:
علي (ع) در نهج البلاغه:
المرأة شرّ و شرّ ما فیها انه لابد منها.
زن همه اش شر است و شرتر از آن، این است که چاره اى از او نیست.
المرأة عقرب حلوة اللسبة.
زن مانند عقرب است که نیش شیرین، ولى زهرآگین دارد.
ایاک و مشاورة النساء فان رأیهن الى افن و غرمهن الى وهن.
از مشاوره با زنان بپرهیز، زیرا رأى شان سست و تصمیم شان ناقص است.
========================

علامه مجلسى، در كتاب بحار، از علل و امالى صدوق، از امام حسن عليه‏السلام نقل نموده كه فرمود: «عده‏اى از يهودى‏ها نزد رسول خدا صلى‏الله‏عليه‏و‏آله آمدند و يكى از آنان در بين سؤالات خود پرسيد: برترى مردها بر زن‏ها چيست؟ رسول خدا صلى‏الله‏عليه‏و‏آله فرمود: همانند برترى آسمان بر زمين و يا برترى آب بر زمين؛ همان‏گونه كه زمين به وسيله آب احيا و زنده مى‏شود، زن‏ها نيز به وسيله مردها زنده مى‏شوند و اگر مردها نبودند خداوند زن‏ها را نمى‏آفريد؛ چنان كه در قرآن مى‏فرمايد: «الرجال قوّامون على النساء بما فضّل اللّه بعضهم على بعضٍ و بما انفقوا من اموالهم».
مرد يهودى گفت: دليل آن چيست، و چرا اين گونه است؟ رسول خدا صلى‏الله ‏عليه‏و‏آله فرمود: خداوند آدم را از گل آفريد و از باقيمانده گل آدم، حوّا را آفريد و نخستين كسى كه از زن‏ها اطاعت كرد، خود آدم بود و خداوند به همين علت او را از بهشت بيرون نمود.
سپس فرمود: خداوند فضيلت مردها را بر زن‏ها در دنيا آشكار نموده است؛ مگر نمى‏بينى زن‏ها حيض مى‏شوند و به علت اين آلودگى از عبادت (نماز و روزه و...) ممنوع مى‏گردند؟ در حالى كه مردها چنين آلودگى پيدا نمى‏كنند و از عبادت خدا ممنوع نمى‏شوند؟ مرد يهودى گفت: راست گفتى اى محمد صلى‏الله‏عليه‏و‏آله .
=======================================

از كتاب "قانون قوه باه" تاليف محمد ابراهيم آوازه (رضوی) انتشارات سلسه قم:

- روش پيامبر(ص) در انتخاب همسر
از امام صادق(ع) نقل شده است كه فرمود: "پيغمبر(ص) وقتی می‌خواست زن بگيرد، يكی را می‌فرستاد او را ببيند و می‌فرمود: گردنش را بوی كن كه اگر خوشبو باشد، بويش خوب و طيب است و نيز اگر غوزك پايش پرگوشت باشد، فرج هم پرگوشت خواهد بود"[1] ص 19
======================================
زنانی كه لذت بيشتر می‌بخشند
امير مومنان علي(ع) فرمود:"هر كس بخواهد هنگام جماع لذت بيشتر ببرد، زن كوتاه قد و چهارشانه‌ی گندم‌گون بگيرد، چنانچه لذت نبرد، مهرش بر عهده‌ی من است." ص 19
==============================================
سزای نافرمانی از شوهر
امام صادق(ع) فرمود:"اگر زنی برای شوهر خود سينه و پستان را بريان نكند، حق شوهر را ادا نكرده است و اگر با اين همه، يك لحظه نافرمانی كند، در درك اسفل جهنم جای گيرد، مگر آن كه توبه نمايد." ص 21
==============================================
خوابيدن زن حلال نيست، مگر...
اميرالمؤمنين(ع) فرمود:"خوابيدن برای زن حلال نيست تا زمانی كه خود را بر همسرش عرضه كند؛ يعنی زن لباس خود را از تن درآورد و به‌بستر شوهر برود و به او بچسبد." ص 21
==============================================
مام صادق(ع) فرمود:"رسول خدا(ص) از مردی سوآل كرد: آيا صبح روزه بودی؟ گفت: نه. پرسيد: آيا فقيری را اطعام كردی؟ گفت:نه. حضرت فرمود:"پس برگرد با همسرت نزديكی كن كه برای او مثل صدقه دادن است.""
==============================================
خطبه 80 نهج البلاغه، نظر امام علی (ع) در مورد زنان، پس از جنگ جمل:
بعد فراغه من حرب الجمل، في ذم النساء مَعَاشِرَ النَّاسِ، إِنَّ النِّسَاءَ نَوَاقِصُ الاِِْيمَانِ، نَوَاقِصُ الْحُظُوظِ، نَوَاقِصُ الْعُقُولِ: فَأَمَّا نُقْصَانُ إِيمَانِهِنَّ فَقُعُودُهُنَّ عَنِ الصَّلاةِ وَالصِّيَامِ فِي أَيَّامِ حَيْضِهِنَّ، وَأَمَّا فَقُعُودُهُنَّ عَنِ الصَّلاةِ وَالصِّيَامِ فِي أَيَّامِ حَيْضِهِنَّ، وَأَمَّا نُقْصَانُ عُقُولِهِنَّ فَشَهَادَةُ امْرَأَتَيْنِ مِنْهُنّ كَشَهَادَةِ الرَّجُلِ الْوَاحِدِ، وَأَمَّا نُقْصَانُ حُظُوظِهِنَّ فَمَوَارِيثُهُنَّ عَلَى الاََْنْصَافِ مِنْ مَوارِيثِ الرِّجَالِ؛ فَاتَّقُوا شِرَارَ النِّسَاءِ، وَكُونُوا مِنْ خِيَارِهِنَّ عَلَى حَذَرٍ، وَلاَتُطِيعُوهُنَّ فِي المَعْرُوفِ حَتَّى لاَ يَطْمَعْنَ فِي المُنكَرِ
اى مردم، بدانيد كه زنان را ايمان ناقص است و بهره‏منديهايشان ناقص است ‏و عقلهايشان ناقص است. اما ناقص بودن ايمانشان از آن روست كه در ايام حيض ‏از خواندن نماز و گرفتن روزه معذورند و ناقص بودن عقلهايشان، بدان دليل‏است كه شهادت دو زن برابر شهادت يك مرد است و نقصان بهره‏منديشان در اين ‏است كه ميراث زنان نصف ميراث مردان است. از زنان بد بپرهيزيد و از زنان خوب‏حذر كنيد و كار نيك را به خاطر اطاعت از آنان انجام مدهيد، تا به كارهاى زشت‏طمع نكنند.
==============================================
بررسى مسئله شايستگى زنان براى قضاوت (آيت اللّه محمد هادى معرفت):
از پـيغمبر اكرم (ص ) روايت شده كه فرموده : لا يفلح قوم وليتهم امراه
رستگار نخواهند بـود گـروهى كه زن , به گونه اى بر آنها ولايت (سرپرستى ) داشته باشد, كه قضاوت از مناصب و ولايات شرعيه محسوب مى گردد.
و نيز پيامبر (ص ) فرموده : زنان را پيشگام و جلودار خويش قرار ندهيد,همانگونه كه خداوند آنان را براى چنين جلوداريها قرار نداده است...

==============================================
از امام باقر (ع) روایت شده است که زنی به نزد رسول اکرم آمد و عرض کرد:« ای رسول خدا! حق مرد بر زن چیست؟ حضرت(ص) فرمود:« این که او را اطاعت کند و سرپیچی از اطاعت ننماید و از خانه چیزی را بی اجازه او تصدق ندهد و بی اجازه او روزه مستحبی نگیرد و در هر حال در امر زناشویی او را ممانعت نکند و از منزل خارج نشود مگر به اذن و اجازه او،و اگر بدون اجازه او از خانه خارج شود ، ملائکه آسمان و زمین و فرشته غضب و رحمت او را لعنت می کنند تا وقتی که به منزل باز گردد.» (مکارم الاخلاق فی حق الزوج علی المرة ص 214)
==============================================
حضرت علی (ع) فرمودند:روزی من و فاطمه به حضور حضرت رسول اکرم (ص)شرفیاب شدیم و ان حضرت را بسیار گریان دیدیم .
گفتم :پدر و مادرم به فدایت باد یا رسول ا.. !چرا گریه می کنید ؟ ایشان فرمودند : یا علی ! شب معراج که مرا به اسمان بردند،زنانی از امت خود را در عذاب شدیدی دیدم و گریه من بخاطر آنهاست .
زنی را دیدم که از موهای سرش اویزانش کرده بودند و از شدت جراحت مغزش می جوشید.
زنی را دیدم که از زبانش اویخته بودند و آب جوشان جهنم را در حلقش می ریختند.
زنی را دیدم که او را از پستانش اویخته بودند .
زنی را دیدم که گوشت بدن خود را می خورد و آتش از زیر او شعله می کشید .
زنی را دیدم که پاهایش را به دستانش بسته بودند و مارها و عقرب ها را بر او مسلط ساخته بودند.
زنی را دیدم که کور و کر بود و او را در تابوت اتشین قرار داده بودند که مغز سرش از بینیش بیرون می امد و بدنش بر اثر مرض جذام و پیسی،قطعه قطعه و از هم متللاشی می شد .
زنی را دیدم که اورا در تنوری اتشین ،به پاهایش اویخته بودند .
زنی را دیدم که گوششت بدنش را ،از جلو وعقب با قیچی های آتشین می بریدند .
زنی را دیدم که صورت و دستهایش را می سوزاندند و او روده های خود را می خورد .
زنی را دیدم که سرش مانند سر خوک ،و بدنش مانند چهار پا بود و به انواع عذابها معذب بود .
وزنی دیگر بصورت سگ بود که مللائکه ،اتش را از پشتش وارد می کردند و از دهانش بیرون می اوردند و با گرزهای اتشین بر سرو بدنش می زدند .
حضرت فاطمه عرضه داشت :یا رسول الله!به من بفرمایید که این زنها چه می کرده اند که خداوند انها را ین چنین معذب فرمود؟
رسول اکرم فرمودند :
آن زنی که او را به موی سر اویخته بودندزنی بوده موی سرش را از مردان نامحرم نمی پوشانیده است .
آن زنی که او را به زبانش اویخته بودند ،زنی بوده که با زبان ،شوهر خود را اذیت می کرده .
ان زنی که او را از پستانش اویخته بودند،زنی بود که همسرش را تمکین نمی کرده است .
ان زنی که پاهایش اویزان بود،زنی بوده که بی اجازه شوهرش از خانه بیرون می رفته است .
آن زنی که گوشت بدن خود را می خورده ،زنی بوده که بدن خود را برای نا محرمان زینت می کرده است .
آن زنی که دستها یش را به پاهایش بسته بودند،زنی بوده خود را نمی شسته و لباسهایش را پاک نمی کرده و غسل جنابت بجای نمی اورده است و به نماز نیز اعتنایی نداشته است .
آن زنی که کر و کور و لال بوده ،زنی بوده از زنا ،فرزند بهم رسانده و به گردن شوهر خود می انداخته است .
آن زنی که گوشت بدنش را می بریدند ،زنی بوده که خود را به مردان نشان می داده است تا مورد توجه انان قرار بگیرد .
آن زنی که بدنش را می سوزانیدند و او روده های خود را می خورد ،زنی بوده که از راه حرام ،مرد و زن را به یکدیگر می رسانده است .
آن زنی که سرو صورتش مانند خوک و بدنش مثل الاغ بود،زنی است که سخن چین و دروغگو بوده است .
آن زنی که بصورت سگ بود و اتش را از پشتش داخل می کردند،زنی بوده که خواننده و آواز خوان بوده است .
آانگاه حضرت فاطمه فرمودند: وای به حال زنی که شوهر خود را به خشم آورد! و خوشا به حال زنی که همسرش را راضی بدارد .
==========================================
شاه بيت نظر قرآن درباره زن:
زنان شما كشتزار شما هستند، پس از هر سو [و هر گونه] كه می خواهيد به كشتزار خود [در]آييد و براي خود، [از] پيش بفرستيد، و از الله پروا كنيد و بدانيد كه او را ديدار خواهيد كرد و باورداران را مژده ده. (بقره/223)
==========================================
برده داری جنسی در اسلام
سوره: النساء آیه: 3
«" وَإِنْ خِفْتُمْ أَلاَّ تُقْسِطُواْ فِي الْيَتَامَى فَانكِحُواْ مَا طَابَ لَكُم مِّنَ النِّسَاء مَثْنَى وَثُلاَثَ وَرُبَاعَ فَإِنْ خِفْتُمْ أَلاَّ تَعْدِلُواْ فَوَاحِدَةً أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُمْ ذَلِكَ أَدْنَى أَلاَّ تَعُولُواْ»

«گر شما را بيم آن است که در کار يتيمان عدالت نورزيد ، از زنان هر چه شما را پسند افتد ، دو دو و سه سه و چهار چهار به نکاح در آوريد و اگربيم آن داريد که به عدالت رفتار نکنيد تنها يک زن بگيريد يا هر چه مالک آن شويد اين راهی بهتر است تا مرتکب ستم نگرديد»



هیچ نظری موجود نیست: