۱۳۸۹ بهمن ۲۹, جمعه

ایران درمورد عبور ناو جنگی خود از کانال سوئز تو زرد درآمد


ایران از درخواست خود برای عبور از کانال صرف نظر کرد

عبور دو ناوجنگی ایران از کانال سوئز برای در تنگنا قراردادن دولت مصر است


دبی – العربیه در حالی که برخی از تحلیلگران مصری اقدام ایران برای عبور از کانال سوئز به مقصد سوریه را برای در تنگنا قرار دادن شورای نظامی که قدرت را موقتا در این کشور در اختیار دارد ارزیابی کردند خبرگزاری ها روز پنجشنبه 17-2-2011 به نقل از مقامات بلند پایه نهاد اداره کننده کانال اعلام کردند، ایران از درخواست خود برای عبور دو ناو جنگی از کانال سوئز صرف نظر کرد.

صرف نظر ایران از این درخواست به دنبال ابراز نگرانی اسرائیل از مقاصد این کشتی ها برای عبور از این آبراه اعلام گردید.

به گزارش خبرگزاری ها یک مقام مصری در نهاد اداره کننده کانال که خواست نامش فاش نشود گفت مسئولان ناوهای جنگی ایران علت تصمیم روز پنجشنبه خود مبنی بر صرف نظر از درخواست عبور از کانال سوئز را ارائه نکردند.

وی همچنین نسبت به اینکه آیا این کشتی ها قصد عبور از این ابراه را در تاریخ دیگری دارند یا خیراظهار بی اطلاعی کرد .

این مقام در ادامه گفت یکی از این کشتی ها که ناو محافظ است الوند و دیگری که یک کشتی تدارکاتی است خارک نام دارد و به مقصد سوریه حرکت می کردند .

اویگدور لیبرمن وزیر خارجه اسرائیل روز چهارشنبه از درخواست ایران برای عبور دادن دو ناو جنگی از کانال سوئز که طی سالهای گذشت بی سابقه بوده است به عنوان اقدامی تحریک آمیز یاد کرد .

فراج اسماعیل روزنامه نگار برجسته مصری در این باره می گوید هدف ایران برای عبور دادن دو ناو جنگی در این شرایط و اظهارات حسن نصر الله رهبر حزب الله لبنان برای امکان تسلط بر منطقه الجلیل در شمال اسرائیل به منظور در تنگنا قرار دادن دولت مصر صورت می گیرد .

وی افزود اگر حمایت دولت ایران از قیام مردم مصر صادقانه بود دست به چنین اقدامی نمی زد .

هیچ نظری موجود نیست: