۱۳۸۹ اسفند ۴, چهارشنبه

مصر تهدید کرد در لیبی دخالت نظامی خواهد کرد


قذافی: مصری ها به جوانان لیبی قرص های روانگردان دادند

مصر تهدید کرد در لیبی دخالت نظامی خواهد کرد

چهارشنبه 20 ربيع الأول 1432هـ - 23 فوریه 2011م
دبی – العربیه.نت یک مقام مسئول در مصر تهدید کرده است برای حمایت از 1.5 میلیون مصری مقیم لیبی که با خطر قتل و کشتار روبرو هستند دخالت نظامی خواهد کرد .

از سوی دیگر احمد قذاف الدم فرستاده ویژه سرهنگ معمر القذافی که شامگاه دوشنبه 21-2-2011 برای دومین بار پس از سقوط حسنی مبارک ونخستین بار پس از رویدادهای خونبار در لیبی به قاهره سفر کرده است به گفتگو با مقامات مصری پرداخت.

خبرگزاری مصری الشرق الاوسط (خاورمیانه) در گزارشی پیرامون دیدار فرستاده رهبر لیبی از قاهره، هیچ توضیحی درباره مسائل مورد بحث و یا مقاماتی که او در قاهره با آنها ملاقات کرده ارائه نداده است .

به گزارش روزنامه قطری "العرب" به نقل از منبعی که نامش را فاش نکرد دولت مصر اظهارات سیف الاسلام پسر معمر قذافی مبنی بر دست داشتن مصری های مقیم لیبی در انقلاب جاری در این کشور را به عنوان تحریک مردم علیه شهروندان مصری ارزیابی کرده است .

لیبی تا کنون به دو هواپیمای نظامی مصری اجازه فرود در فرودگاه طرابلس داده است تا شهروندان مصری را به کشورشان انتقال دهند . لیبی همچنین به 25 آمبولانس ارسالی از مصر و کمک های اولیه پزشکی اجازه ورود به خاک خود داده است .

احمد ابوالغیط وزیر امورخارجه مصر در پیامی برای مصری های مقیم لیبی از آنها خواست از خانه هایشان خارج نشوند و تا می توانند با ذخیره آذوقه لازم در منازلشان باقی بمانند.

بیش از 1.5 میلیون مصری در کشور لیبی که همسایه غربی این کشور است اقامت دارند و در زمینه های مختلف اقتصادی، صنعتی و خدمات اشتغال دارند .

معمر القذافی در سخنرانی جنجال برانگیز شامگاه روز گذشته شهروندان مصری و تونسی را متهم کرد که با دادن مواد روانگردان به معترضان لیبی آنها را علیه او تحریک کرده اند.

هیچ نظری موجود نیست: