۱۳۹۳ مهر ۲۰, یکشنبه

زهرطرف که کشته شود بسود اسرائیل است : 10 هزار داعشی در نزدیکی دروازه های بغداد


برغم همه حملات هوایی ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا علیه داعش در سوریه و عراق این گروه همچنان در تمام جبهه های جنگ در حال پیشروی است. به طوری که در روز های اخیر نگرانی ها نسبت به احتمال هجوم گسترده این گروه به بغداد پایتخت عراق افزایش یافته است.

چنانچه بغداد هدف بعدی باشد و پایتخت عراق به دست داعش سقوط کند، در آن صورت منطقه شاهد مرحله حساسی در روند گسترش مناطق تحت کنترل این گروه خواهد بود.

روزنامه بریتانیایی "ساندی تلگراف" روز یکشنبه 12 اکتبر، به نقل از یک مقام ارشد عراقی گزارش داد، ده هزار نفر از شبه نظامیان داعش در نزدیکی دروازه های بغداد خود را برای حمله به پایتخت عراق آماده می کنند.

این مقام عراقی گفته است که این تعداد در حال حاضر در 8 مایلی (13 کیلومتری) پایتخت عراق مستقر شده اند.

روزنامه بریتانیایی در گزارش خود نوشت، مقامات عراقی به منظور حفاظت از بغداد در برابر هجوم احتمالی داعش، از ایالات متحده آمریکا درخواست کردند که به پایتخت این کشور نیروی نظامی ارسال کنند. اما به گفته این روزنامه تقاضای مقامات عراقی را تلاشی "مایوس کننده" توصیف کرد چون ایالات متحده با ارسال نیروی زمینی به عراق موافقت نخواهد کرد. 

در همین حال "الکرحوت" رئيس شورای استانی انبار، نسبت به احتمال سقوط بغداد پایتخت عراق، به دست داعش هشدار داده است.

الکرحوت گفته است که بسیاری از مناطق استان الانبار اکنون تحت کنترل شبه نظامیان داعش قرار گرفته است.

وی افزود: "در حالی که همه نظاره گر جنگ در کوبانی هستند، انبار در آستانه سقوط کامل به دست داعش است".

طبق گزارش ساندی تلگراف"، افزایش فعالیت جهادی های داعش، این گمانه ‌زنی را مطرح می کند که احتمال دارد حمله به کوبانی از سوی داعش دامی باشد برای جلب توجه جهانیان، و آماده شدن این گروه برای یک عملیات نظامی بزرگ در جاهای دیگر.

هیچ نظری موجود نیست: