۱۳۹۳ بهمن ۲, پنجشنبه

سپاه پاسداران اسرائیل را تهدید به حملات «کوبنده» کرد- پس چرا معطل هستند بزنید این اسرائیل را همه راحت میشوند

حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، اسرائیل را تهدید کرد که باید منتظر «پاسخ‌های کوبنده» سپاه پاسداران باشد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم نزدیک به نهادهای امنیتی ایران، حسین سلامی جمعه ۲۲ ژانویه در حاشیه همایش مشترک اعضای دانشگاه دفاع ملی ایران و عمان در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص واکنش ایران به حمله اسرائیل که منجر کشته شدن چند عضو حزب‌الله و یک فرمانده سپاه پاسداران شد گفت: «این اقدام اسرائیل بازتاب‌دهنده شکست‌های پی در پی استراتژی‌هایشان در سوریه و عراق بوده و به عبارتی نشان‌دهنده ضعف آن‌ها بوده است.»
وی افزود: «خورشید حیات صهیونیست‌ها رو به افول است و به همین دلیل دست به این اقدامات می‌زنند.»
جانشین فرمانده سپاه پاسداران ایران با بیان اینکه «صهیونیست‌ها باید منتظر پاسخ‌های کوبنده باشند»، گفت: «آن‌ها واکنش‌های سپاه پاسداران را قبلا دیده‌اند و از این موضوع نگران هستند.»
در حمله موشکی یکشنبه ۱۸ ژانویه یک هلیکوپ‌تر اسرائیلی به منطقه القنیطره در بلندی‌های جولان سوریه، دستکم ۶ تن از نیروهای حزب الله لبنان از جمله دو فرمانده و همچنین یک فرمانده سپاه پاسداران ایران، کشته شدند.
رسانه‌های نزدیک به سپاه پاسداران ایران می‌گویند که نیروهای حزب الله و ایران در آن منطقه، در حال نبرد با گروه‌های تندروی حاضر در سوریه بودند. اما گزارش برخی رسانه‌های اسرائیلی می‌گوید که این افراد، در حال برنامه ریزی برای نصب سامانه موشکی در نزدیکی اسرائیل بودند.
پیش‌تر علی شمخانی دبیر شوای عالی امنیت ملی ایران، اسرائیل را به «پاسخ شدید» به حمله هوایی اخیرش به سوریه تهدید کرده بود.
سرلشگر محمد علی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران ایران هم در پیامی خواستار حذف کامل اسراییل از جغرافیای منطقه شده بود.

هیچ نظری موجود نیست: