۱۳۹۳ اسفند ۱۱, دوشنبه

بدبختي نيست حكومت ملايان مهماندار تروريست هاي حوثي بشود بايدنابودش كنيم

خبرگزاری "سبا" تصریح کرده است که ریاست این هیئت را صالح الصمد، رییس شورای حکومتی حوثی های یمن برعهده دارد و در آن علاوه بر کارشناسان اقتصادی شماری از معاونان وزارتخانه ها و مسئولان حکومت جدید حوثی ها حضور دارند.
صالح الصمد هدف از انجام این سفر را تحکیم مناسبات و همکاری های دو کشور در عرصه های مختلف از جمله در عرصۀ اقتصادی اعلام کرده است.
عبدالملک الحوثی، رهبر شیعیان حوثی یمن، اخیراً خواستار برقراری و تقویت مناسبات یمن و جمهوری اسلامی ایران شده بود و با انتقاد از رویکرد حکومت پیشین صنعا در قبال رژیم تهران افزوده بود که این رویکرد نتایج منفی در مناسبات دو کشور به وجود آورده بود. صالح الصمد همچنین برقراری و گسترش مناسبات ایران و یمن را به سود دو کشور دانسته است.
بر اساس قراردادی که شنبه بیست و هشتم فوریه میان دو شرکت هواپیمایی ایران و یمن امضا شد خطوط هوایی "ماهان" و "یمن ایر" پروازهای خود را به مقصد صنعا و تهران از سرگرفتند. بر اساس این قرارداد هر یک از دو شرکت چهارده پرواز هفتگی میان پایتخت های ایران و یمن انجام می دهند.
رییس جمهوری یمن، عبدو رببو منصور هادی، که هم اکنون در عدن به سر می برد این قرارداد را همانند خود حکومت حوثی ها غیرقانونی دانسته و حاکمیت شیعیان یمن را که به برکناری او منجر شد حاصل یک کودتا توصیف کرده است.

جان کری، وزیر امور خارجۀ آمریکا، در بیست و چهارم فوریه گذشته گفته بود که شیعیان حوثی با پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران توانستند قدرت را در صنعا به دست بگیرند.

هیچ نظری موجود نیست: