۱۳۹۱ اردیبهشت ۲۳, شنبه

جلسه هماهنگی و همکاری بین سازمانها احزاب و منفردین سیاسی طرفدار پادشاهی در لندن


در بررسی شرایط و موقعیت سخت و حساس سیاسی و اجتماعی که کشور و مردم ایران را در بر گرفته است در میان جمعی از طرفداران پادشاهی در انگلستان تفکری زاییده شد که لازم بودن اتحاد نخست با تمامی هم اندیشان هوادار پادشاهی و سپس پذیرفتن نیاز همکاری با دگراندیشان را ناگزیر و بایسته دانست و در این راستا تعدای کوشا شدند. بدینگونه تعدادی از طرفداران پادشاهی بر این شدند که میتوان با نگهداشتن گرایشها و اندیشه های سیاسی خود با یافتن نقات مشترک در یک مرکزیت فکری که همه نگرش های این گروه را در بر میگیرد با یکدیگر پیوند خورده و در آن راستا زمینه را برای اتحاد و همبستگی و فعالیت مشترک ممکن سازند . همچنین این اندیشه چنین پایه گزاری شد که بتوان تمام طرفداران پادشاهی با گفتگو با یکدیگر نقطه مشترک خود را جستجو و بعد از پیدا کردن آن نقطه بتوانند با هم بحث و تبادل نظر کنند تا اختلافات را بر طرف، اتحاد که اولین ابزار برای آزادی ایران است را بین خود پیدا و نهادینه کنند همچنین نشان دهند که میتوان اختلاف نظرها را پذیرفت اما در نقاط مشترک با هم همکاری کرد و سپس بدینگونه بتوان همندیشان در سایر کشورها را نیز تشویق به چنین نمونه ای کرد . زایش این فکر که نه تنها اتحاد بلکه تفکری را باید نهادینه کرد تا بدون بی احترامی به یکدیگر میبایست گفتگو و انتقاد کرد و از انتقاد به عنوان ابزار در راه سازندگی استفاده نمود لازمه رسیدن به هدف و سازندگی فردای ایران خواهد بود .
بدینگونه نخستین گردهمایی برای آزمون این فکر شکل گرفت، جلسه ای بدین مناسبت بر پا شد و مسئولین توانستنند برآوردی کرده و میزان برآورد را بر این پایه اندیشیدند که دوباره از طرفداران پادشاهی دعوت شود تا گروه ها یا منفردین هوادار پادشاهی بتوانند به آن نقطه مشترک که میتواند طرفداران پادشاهی را به هم پیوند زند نزدیک و نزدیکتر شوند. در پانوشت زیر چگونگی برگزاری این مراسم به آگاهی شما عزیزان میرسد. 

جلسه هماهنگی و همکاری بین سازمانها احزاب و منفردین سیاسی طرفدار پادشاهی
در لندن

  اولین جلسه هماهنگی و همکاری بین سازمانها احزاب و منفردین سیاسی طرفدار پادشاهی جهت اتحاد برای پشتیبانی ازشهریار ایران
 رضا پهلوی در روز پنجشنبه 26 اپریل 2012 در کتابخانه کنزینگتون لندن شروع بکار کرد .
این جلسه که فقط با اطلاع رسانی مابین یکدیگر و نه هیچگونه فراخوان و تبلیغات برنامه ریزی شده بود

 از ساعت 7 بعد از ظهر با حضور بیش از یکصدنفر از طرفداران شهریار ایران
 از طیف ها و نگرشهای گوناگون با پخش سرود ای ایران وارد کار خود شد .
در ابتدا خانم هایده توکلی پس از خوش آمد گویی به میهمانان به معرفی گروه هماهنگی و هدف از تشکیل این نشست پرداختند .
ایشان خاطر نشان کردند که ما (گروه هماهنگی) منتخب هیچکس و نماینده هیچ حزب و گروهی نیستیم فقط و فقط میخواهیم که به یک اتحاد به منظور پشتیبانی از شهریار ایران
 برسیم .
پس از خانم توکلی اولین سخنران جلسه جناب آقای مهندس شیبانی به گزیده مختصری از تاریخ ایران و اسلام و ضرورت آشنایی هرچه بیشتر مردم با فرهنگ , ادبیات و تاریخ 2500 ساله شاهنشاهی برای نسل جوان و آینده ساز ایران پرداختند .
سپس آقای فریدون فرحی در مقاله ای بسیار جامع به تشریح اینکه چرا نظام پادشاهی بهترین گزینه برای ایران است پرداختند و اضافه کردند که همه ما برای بروی کار آمدن جمهوری اسلامی مسولیت داریم ,با نگاهی به تاریخ معاصر ایران خصوصآ تاریخ مشروطه که اگر به آن آگاه بودایم هرگز زیر بار این وضع نمی رفتیم بلکه رژیم پادشاهی مشروطه را بیشتر مدرن و اصلاح میکردیم عنوان کردند براستی  وظیفه ما سنگین تر از دیروز است و باید کمی در استراتژی مبارزه تجدید نظر کنیم .
فریدون فرحی از خطرات فدرالیسم قومی ,زبانی و ضرورت اتحاد بین احزاب و سازمانهای طرفدار نظام پادشاهی برای مقابله با این معضل پرداختند وی با اشاره به غفلت صدساله و نیاز انسان امروزی که باید انسانهای دیگری بشویم و به جهان مدرن پا بگذاریم و فرهنگ و سیاست خود را امروزینه کنیم به صحبت های خود خاتمه دادند .
پس از آن با پخش چند دقیقه ای از صحبتهای شاهزاده رضا پهلوی در مورد اتحاد و لزوم داشتن نیرویی یکپارچه و متحد برای مقابله با جمهوری اسلامی جلسه رنگ و بوی دیگری به خود گرفت .
آقای مسعود محیط سخنرانی خود را با بررسی به 33 سال از دست دادن فرصت یا به عبارت دیگر زمان دادن به جمهوری اسلامی آغاز کردند ایشان با توجه به تجارب خدمت در ارتش شاهنشاهی عنوان کردند بدون سازماندهی ,طرح و برنامه در دنیای امروز هیچ چیز قابل انجام نیست ما احتیاج به متخصص داریم تا بتوانیم سازماندهی کنیم و خودمان را به دنیا به عنوان مدافعان مرز و بوم کشور و سامانه پادشاهی معرفی کنیم .
سخنرانی کوتاه آقای آرش در اشاره به زمان بسیار حساس و ضرورت هرچه بیش از پیش اتحاد خلاصه شد .
سپس آقای بهمن پاشایی در مورد ستاد هماهنگی توضیحاتی دادند و با محترم شمردن حق فردی خواستار این شدند که فرا حزبی عمل بشود ایشان پیشنهاد دادند که از هر حزب و سازمان یک نماینده انتخاب , و نمایندگان با محترم شمردن رای دیگران در این شورا به همبستگی و اتحاد احزاب و گروههای طرفدار پادشاهی کمک کنند .
آقای نامدار بقایی به مقایسه پادشاهی مشروطه کشورهای پیشرفته دنیا و لزوم بالا بردن سطح آگاهی مردم برای رسیدن به چنین آرمانی پرداختند ایشان به تشریح گروه پشتیبانان راه شاهزاده رضا پهلوی وچگونگی فعالیت کاری و عملی در راستای کمک به شاهزاده پرداختند .
آقای نادر زاهدی که از آلمان برای شرکت در این جلسه آمده بوداند اشاره به خالی بودن جای هواداران نظام پادشاهی در  کنفرانس های سال جاری کردند وخواستار کار گروهی و برنامه ریزه شده برای نشان دادن وزنه طرفداران شاهزاده شدند
ایشان از کم کاری در زمینه تبلیغات خصوصا در مورد تمامیت ارزی و یگانگی ملی که از مهمترین اصول برای هر ایرانی وطن پرست است و تمامی هواداران رژیم پادشاهی به آن ایمان دارند صحبت کردند و در آخر خاطر نشان کرد که موفقیت گروه اتحاد در لندن باعث دلگرمی همفکرانمان در کشورهای دیگر میشود پس برای این امر مهم بیایید کینه ها و کدورتهای گذشته را کنار بگذاریم تا بتوانیم جبهه واحدی در برابر جمهوری اسلامی تشکیل کنیم .
سپس آقای محسن بهزاد کریمی سخنانی در مورد نحوه شناخت و نوع نگاه به وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی عنوان کردند و با مثالهای از نحوه فعالیتهای عوامل رژیم آخوندی و رخنه در اپوزیسون سعی در شناساندن استراتژی تفرقه وزارت اطلاعات کردند .
در دقایق پایانی دقیقه ای سکوت به یاد و گرامیداشت رضا شاه کبیر ، محمد رضا شاه پهلوی، شاهدخت لیلا ، شاهزاده علیرضا و جانباختگان در راه وطن اختیار گردید
 پس از آن چند دقیقه ای به پرسش و پاسخ و پیشنهادات اختصاص یافت و داوطلبان بیشتری  برای هماهنگی و تشکیل جلسات بعدی اعلام همکاری نمودند , جلسه با حس امیدوارکننده ای به کار خود پایان داد .
با اضافه شدن نیروی داوطلبین جدید و همچنین بررسی نخستین نشست ودر نظر گرفتن پیشنهادات ،گروه هماهنگی با طرح برنامه و پیکار تازه به ترتیب دادن دومین نشست خواهد پرداخت

پاینده ایران و ایرانی


هیچ نظری موجود نیست: