۱۳۹۳ بهمن ۱۶, پنجشنبه

پادشاه اردن عملیات بمباران داعش را شخصا فرماندهی می‌کند

برخی از سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی نزدیک به دربار پادشاهی اردن، روز پنجشنبه ۵-۲-۲۰۱۵ از مشارکت ملک عبدالله دوم، پادشاه این کشور در حملات هوایی علیه مواضع داعش در سوریه خبر دادند. 

به گزارش سایت «شرق الاوسط» به نقل از منابع رسانه‌ای نزدیک به دربار پادشاهی اردن، عبدالله دوم، پادشاه این کشور در یکی از حملات هوایی به مواضع گروه تروریستی داعش در سوریه شرکت کرده است. 

همزمان با انتشار خبرهایی از مشارکت پادشاه اردن در حملات هوایی علیه داعش، دربار سلطنتی این کشور عکسی جدید از ملک عبدالله دوم در سایت خود منتشر کرد که نشان می‌دهد او با لباس نظامی مخصوص خلبانان خود را برای پرواز و شرکت در عملیات آماده می‌کند. دربار سلطنتی اردن اما تاریخ دقیق این عکس را ذکر نکرده است. 

برخی از کاربران توئیتر نزدیک به دربار تاکید کردند، ملک عبدالله دوم پس از فاجعه سوزاندن خلبان اردنی توسط داعش تصمیم گرفت شخصا  فرماندهی شماری از جنگنده‌ها را برای حمله به پایگاه های این گروه «تروریستی» به عهده گیرد، به ویژه که پادشاه اردن قبل از اینکه به سمت پادشاهی این کشور تعیین شود، به عنوان خلبانی ماهر در نیروی هوایی این کشور خدمت می‌کرد. 

این در حالی است که هنوز بیانه‌ای از سوی دربار پادشاهی اردن مبنی بر تایید یا رد این خبر صادر نشده است. 

ملک عبدالله دوم پس از سوزاندن خلبان اردنی توسط داعش در پیامی تلویزیونی برای مردم این کشور متعهد شد که به «مبارزه بی‌امان» علیه گروه تروریستی داعش ادامه خواهد داد و آن‌ها را در پایگاه‌هایشان خواهد کوبید. 

دربیانیه‌ای دربار اردن که پس از فاجعه سوزاندن خلبان صادر شد، ملک عبدالله دوم گفت: «خون خلبان قهرمان و شهید معاذ کساسبه هدر نخواهد رفت و ارتش «عربی محمدی» اردن پاسخی محکم و کوبنده به این اقدام جنایتکارانه گروهی پست و بزدل خواهد داد. زیرا این سازمان تروریستی نه تنها با ما می‌جنگد بلکه با اسلام و ارزش‌های اخلاقی آن نیز می‌جنگد. ما برای دفاع و محافظت از عقیده‌مان و ارزش‌های بشردوستانه می‌جنگیم و جنگ ما علیه این گمراهان جنایتکار «بی‌امان» خواهد بود، ما برای این گروه جنایتکار آماده‌ایم و آن‌ها را در پناهگا‌ه شان خواهیم کوبید».

هیچ نظری موجود نیست: