۱۳۹۰ خرداد ۱۴, شنبه

وقتی سید علی کک به تنبان میشود از مومنین معتقد به نظام حرف میزند

 خامنه‌ای: آزار برادران مومن و معتقد به نظام، انحراف از خط امام است
علی خامنه‌ای
علی خامنه‌ای

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، خواستار مدارا با کسانی شد که با وجود اختلاف نظرهای سیاسی، به دنبال «براندازی و اجرای دستور دشمن» نیستند.

وی امروز شنبه، ۱۴ خرداد در مراسم سالگرد درگذشت خمینی، بنیانگزار جمهوری اسلامی، گفت: اگر عنوان مجرمانه‌ای بر حرکتی منطبق شود دستگاه‌های مسئول موظف به پیگیری هستند اما اگر کسی دنبال براندازی و اجرای دستور دشمن نیست ولی با مذاق و تفکر سیاسی ما مخالف است نباید عدالت و امنیت را از او سلب و او را زیرپا له کنیم.

در دو سال گذشته بسیاری از معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سرکوب شده و در زندان زیر فشارهای روحی و شکنجه قرار گرفته‌اند، رهبر جمهوری اسلامی ایران اما در سخنان امروز خود این اعتراضات را غائله‌ای خواند که به پایان رسیده است.

وی با منتسب کردن این اعتراضات به دشمن گفت: آن‌ها تصور می‌کردند در سال ۱۳۸۸ برخی زمینه‌ها آماده شده و باتوجه به مطالباتی که مردم وفادار به نظام دارند می‌توانند نقشه خود را عملی سازند اما بعد از دو، سه ماه تلاطم در تهران، مردم در روز قدس و روز عاشورا باطن و عمق خواسته‌های اصلی آنان را فهمیدند و در حماسه نهم دی ماه به آن غائله پایان دادند.

خامنه‌ای در ادامه اهانت، ایذاء و آزار کسانی که با وجود اختلاف نظرهای سیاسی و فکری برادران مومن و معتقد به اصل نظام و اسلام هستند را انحراف از خط خمینی عنوان کرد. وی گفت: اگر به اسم انقلابی‌گری، امنیت را از بخشی از مردم سلب کنیم، این هم از مصادیق انحراف از خط امام عزیزمان است.

با وجود برخی اختلاف‌نظر‌ها بین رهبر جمهوری اسلامی و رئیس جمهوری ایران، به نظر می‌رسد سخنان امروز آیت‌الله خامنه‌ای در رابطه با فشارهای وارده بر نزدیکان محمود احمدی‌نژاد باشد.

در ماه‌های اخیر اصول‌گرایان مخالف دولت حملات شدیدی را علیه محمود احمدی‌نژاد و نزدیکان وی سازمان داده‌اند و شماری از نزدیکان اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر محمود احمدی‌نژاد بازداشت شده‌اند.

هیچ نظری موجود نیست: