۱۳۹۳ مهر ۴, جمعه

کامرون: ایران بایدحمایت از تروریسم را کنار بگذارد


اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از دیدارهای دیپلماتیک حسن روحانی رئیس جمهور و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در نیویورک، گفته است، مسئولین سیاسی ما باید پاسخگوی برخی دیدارهای دیپلماتیک در نیویورک باشند. انتظار داریم سیاست‌ مداران ما هوشیارتر عمل کنند.
به گزارش خبرگزاری نسیم، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به دیدارهای رئیس‌ جمهور ایران با اولاند و کامرون گفت: "مسئولین سیاسی ما باید پاسخگوی این دیدارها باشند که آیا باز نسبت به انگلیس و فرانسه خوشبین هستند؟ منطق این دیدارها چیست؟ ظریف، وزیر امور خاجه بعد از بازگشت از نیویورک برای پاسخ به چرایی این دیدارها به کمیسیون امنیت ملی فراخوانده می‌شود".
نماینده تهران همچنین افزود: "رهبری همیشه فرموده‌اند که به غربی‌ها و به مذاکره با آن‌ها خوشبین نیستند ولی سیاست‌مداران ما خودسرانه این دیدارها را ترتیب داده‌اند. روحانی و طریف باید پاسخگو باشند که دیدار آن‌ها با نخست وزیر انگلیس چه مبنا و فایده‌ای داشت که بعد از چند ساعت دیوید کامرون از تریبون سازمان ملل ایران را محکوم به حمایت از تروریسم می‌کند. انتظار داریم سیاست‌مداران ما هوشیارتر عمل کنند و اسیر بازی رسانه‌ای نشوند".


کامرون: ایران بایدحمایت از تروریسم را کنار بگذارد

دیوید کامرون و حسن روحانی پیش از سخنرانی نخست وزیر بریتانیا در سازمان ملل متحد، دیدار کردند.

به گزارش تابناک آنگونه که در برخی رسانه‌ها تصور می‌شد و برخی صاحبنظران و کارشناسان خارجی و داخلی می‌ پنداشتند و از دیدار روحانی و کامرون به عنوان یک دیدار تاریخی نام می ‌بردند، سخنان نخست وزیر انگلیس در مجمع عمومی سازمان ملل و تنها چند ساعت پس از دیدار سران دو کشور همه آنچه که در این چند روز گذشته درباره این دیدار تحلیل می‌شد، درست از آب در نیامد.

دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در سخنان خود ایران را متهم به حمایت از تروریسم کرد و گفت که ایران باید برنامه هسته ای اش و رفتار با مردمش را تغییر دهد.

براساس تحلیل برخی کارشناسان سیاسی قرار بود یخ روابط ایران و انگلیس پس از دیدار سران دو کشور آب شود، اما سخنان کامرون علیه عملکرد جمهوری اسلامی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل این امیدها را از بین برد.

دیوید کامرون در سخنان خود گفت: "ایران باید فرصت داشته باشد تا نشان دهد می تواند بخشی از راه حل منطقه (در مبارزه با داعش) باشد و نه بخشی از مشکل. صبح امروز من با رئیس جمهور روحانی دیدار کردم، ما اختلاف نظرهای شدیدی داریم. ایران از گروه های تروریستی حمایت می کند، برنامه هسته ای اش، رفتارش با مردمش، همه اینها باید تغییر کند".

واکنش وزارت امورخارجه ایران به سخنان کامرون

وزارت امور خارجه ایران شدیدا به سحنان دیوید کامرون واکنش نشان داد.

مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به سخنان دیوید کامرون در مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار داشت: که سابقه نابسامانی در منطقه ما دارد و بسیاری از مشکلات این منطقه به دلیل سیاست های نادرست آن دولت ا"سخنرانی نخست وزیر انگلیس در مجمع عمومی ملل متحد نشان دهنده تداوم دیدگاه خود محورانه دولتی است ست".

وی افزود: " باعث تاسف است که دولتی که با اقدامات و حمایت های خود از تروریستها، منطقه ما و جهان را به شر داعش مبتلا ساخته است به خود اجازه می دهد که در باره کشوری که همواره در مبارزه با این پدیده شوم پیشقدم بوده است،  قضاوت نابجا بنماید". باید به سخنگو گفت زکی شما پیشقدم برای اعدام هستید وشکنجه شما اسد جانی را حمایت میکنید تا ملت بیگناه را بقتل برساند دست شما از رهبری تا رئیس جمهورتان بخون ملتهای ایران سوریه عراق لبنان وفلسطین تا ارنج اغشته است و این را همه دنیا میدان همه میدانند که همه این جنایات از گور شما شیعیان تازی پرست برمیاید

محمد حسن آصفری، دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران نیز به خبرگزاری نیمه رسمی فارس،گفت: "اظهارات گستاخانه نخست ‌وزیر انگلیس نشان داد نباید چراغ سبزی به آنها نشان داده شود و کمیسیون امنیت ملی اظهارات دیوید کامرون در  مورد بازگشایی سفارت انگلیس در تهران را مورد بررسی قرار می‌دهد". اینها هارت وپورت اضافی است که میکنند جمهوری ملایان درایران جیره خوار ونوکر انگلستان است . انگلستان نیازی به سفارت در ایران ندارد چرا که آخوند ایران را متعلق به انگلیس میداند زیر عمامه هر آخوندی نوشته است نوکر انگلیس .آخوند خوب آخوند مرده است 

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اظهارات گستاخانه نخست ‌وزیر انگلیس نباید بی‌ پاسخ بماند، ‌اظهار داشت: "از آقای رئیس ‌جمهور و وزیر امور خارجه انتظار می‌رود که در بازگشایی سفارت انگلیس در ایران تجدید نظر کنند". 

هیچ نظری موجود نیست: