۱۳۹۳ شهریور ۱۵, شنبه

خود کرده را تدبیر نیست : رئیس جمهور مسلمان امریکا تازه دارد کک به شلوارش میافتد

اوباما: رهبران داعش را نابود خواهیم کرد


اقای رئیس جمهوری کجاشو دیدید تازه وحشت بزرگ در راه است 


باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه 5 سپتامبر گفت که ایالات متحده، شبه نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش را در عراق مورد پی گرد قرار خواهد داد و رهبرانشان را نابود خواهد کرد. 

او افزود که هدف از این اقدام نابودی تشکیلات داعش است همانگونه که رهبران گروه های تندروی القاعده و جنبش جوانان سومالی را کشت. 

این یکی از تندترین سخنان اوباما پس از آن به شمار می آید که آمریکا حملات هوایی خود را علیه مواضع داعش در شمال عراق در ماه گذشته آغاز کرد. 

اوباما که پس از نشست سران کشورهای عضو پیمان ناتو در ولز سخن می گفت، اظهار داشت: «به اهدافمان جامه عمل خواهیم پوشاند.»

او تاکید کرد: «در نهایت گروه دولت اسلامی را تضعیف می کنیم و شکست می دهیم همانگونه که با القاعده کردیم.»

رئیس جمهوری آمریکا در توضیح این سخنان خود گفت: «ابتدا باید آن ها را به شکل برنامه ریزی شده تضعیف کرد، حوزه مانورشان را تنگ کرد و مساحتی از زمین را که تصرف کرده اند، کوچک کرد، سپس رهبرانشان را کشت و به مرور زمان دیگر نمی توانند همچون گذشته، دست به حملات تروریستی بزنند.»

او افزود که ایالات متحده در هفته جاری، احمد جودان بنیانگذار و رهبر گروه تندروی جنبش جوانان سومالی را در حمله ای هوایی، کشت. 

پیش از این اوباما گفته بود که همپیمانان اصلی در پیمان ناتو آماده هستند تا به ایالات متحده در اقدام نظامی برای شکست شبه نظامیان داعش در عراق، بپیوندند. 

او که پس از نشست 10 وزیر امور خارجه کشورهای عضو ناتو در حاشیه اجلاس سران این پیمان سخن می گفت، اظهار داشت: «همپیمانان اصلی در ناتو آماده هستند تا با این خطر تروریستی از راه اقدام نظامی و اطلاعاتی و همچنین تلاش های دیپلماتیک، مقابله کنند.»

او همچنین ابراز امیدواری کرد که دولت جدید عراق با هفته آینده تشکیل شود و گفت: «همپیمانانی در عراق به ما پیوستند و توانستیم جلوی پیشروی دولت اسلامی بایستیم. شرکای خود را در عراق مجهز کردیم و به آن ها در حمله به مواضع دولت اسلامی یاری رساندیم.»
 

هیچ نظری موجود نیست: