۱۳۹۳ شهریور ۲۷, پنجشنبه

خبری خیلی بد برای بشار اسد و همدستش

چهار کلام هم از مادر عروس علی لاریجانی بشنوید

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه طرح ارایه کمک نظامی و آموزش مخالفان میانه روی سوری را تصویب کرد. سنای آمریکا نیز باید این طرح را تصویب کند.
دولت آمریکا می گوید این گامی در جهت تقویت مخالفان میانه‌روی سوری برای مقابله با داعش است.
این در حالیست که رژیمهای ایران و سوریه بشدت از این طرح آمریکا ابراز نگرانی کرده و آن را زمینه چینی برای ضربه زدن به رژیم بشار اسد می دانند.
سرکرده سپاه پاسداران روز سه شنبه با اشاره به این موضوع در اظهاراتی تهدیدآمیز گفت: آمریکا از مداخله در سوریه پشیمان خواهد شد.
علي لاريجانی، رئيس مجلس شورای اسلامی نیز چند روز پیش طی سخنانی در مشهد، با نگرانی از گسترش عملیات عليه داعش به سوريه، آن‌چه را كه در شرف وقوع است، انفجار فتيله باروت در منطقه توصيف كرد.
لاریجانی گفت: ...ميگن ما يك ائتلافي درست كرديم كاري هم به شوراي امنيت نداريم، به سوريه هم حمله كنيم، به عراق هم حمله كنيم، كاري با دولتها هم نداريم، خيلي فاجعه است واقعا اين. فاجعه است براي نظامات بين‌المللي، اين سازمان ملل رو براي چي درست كرديد، اين سازمان ملل كه اين قدر پول مي‌دند، براي چيه، اين شوراي امنيت براي چيه؟
وی افزود: وقتي مي‌بينند از طريق سازمان ملل و شوراي امنيت نميتونند كار بكنند ائتلاف درست مي‌كنند، اين بازي با يك انبار باروت هست توي منطقه، تصور نكنند به بهانه اين كه ما ميخواهيم داعش را بزنيم بغليش هم توي سوريه بزنيم، اونوقت ديگه مسأله فراگير خواهد شد. اگر شما از اين اشتباهات بخواهيد بكنيد اونوقت ديگه مسأله يك تعدادي تروريست نيست، اونوقت شما با 
يك جريان فراگير مواجه ميشويد.
لاریجانی با لحنی تهدیدآمیز ادامه داد: بله شما مي‌توانيد فتيله اين باروت رو روشن كنيد اما وقتي روشن شد شما رو مستأصل خواهد كرد. مراقب باشيد خطاي ديگري مرتكب نشيد كه آتش رو فراگير كنيد، به بهانهٴ داعش توي دو تا از اين كشورها كارهاي ديگه بكنيد، اونوقت نميتونيد ديگه منطقه را كنترل كنيد شرايط تغيير پيدا ميكنه.

هیچ نظری موجود نیست: