۱۳۸۹ دی ۲۷, دوشنبه

قاتل دکتر علیمحمدی عضو سپاه وقهرمان بوکس است


ادامه ماجرای تروردکتر علیمحمدی: حکومت ادعای 
دروغ انتشار میدهد، مردم به گمانه زنی می پردازند

16 ژانویه 2011
  
   مجید جمالی فش در رینگ بوکس یک مسابقه بین المللی

رسانه های همگانی در جمهوری اسلامی ایران، و همچنین وبگاه های خبری فارسی زبان در خارج از کشور همچنان به انتشار گزارش هائی در رابطه با ادعاهای حکومت ایران در مورد این که دکتر مسعود علیمحدی توسط "موساد" ترور شده است، ادامه می دهند.
در حالی که رسانه های داخل ایران با دروغپردازی و تحریف واقعیات می کوشند ادعاهای حیدر مصلحی و دیگر دست اندرکاران رژیم را درست جلوه دهند و آن ها را تائید کنند، رسانه های برون مرزی با آوردن استدلال های منطقی می کوشند نشان دهند چرا این ادعاهای حکومت نمی تواند درست باشد.
به نوشته وبگاه های خارج از کشور، تلاش حکومت از یک سو متوجه آن است که خود را از مسؤولیت این جنایت مبرا نشان دهد – همان گونه حزب الله لبنان ادعا می کند که رفیق الحریری به دست موساد کشته شد و برای پنهان داشتن رفتارهای جنایتکارانه خود، آسمان و ریسمان را به هم می بافد و از جمله ادعا می کند که اتومبیل حریری از هوا و توسط یک موشک اسرائیلی! هدف قرار گرفت – و این در حالی که همه فیلم ها و تصاویر صحنه انفجار نشان می دهد که مواد تخریبی در کنار خیابان جاسازی شده و انفجار آن حفره بزرگی ایجاد کرده بود.
"کیهان تهران" به دروغپردازی ادامه می دهد
یک نمونه از تحریف ها و دروغپردازی های جاری در تهران مطلب روزنامه کیهان است که نوشت: «سايت وزارت خارجه رژيم صهيونيستي (همدمی) به نقل از برخي مطبوعات اين رژيم اذعان كرد دكتر مسعود علي محمدي دانشمند هسته اي و استاد دانشگاه ايران (كه به شكل وحشيانه اي در مقابل خانه خود در تهران ترور شد) براي محافل اسرائيلي شناخته شده بود. اين اذعان در حالي است كه پيش از اين محافل صهيونيستي و ضد انقلابي براي انكار نقش دستگاه هاي اطلاعاتي صهيونيستي و آمريكا در ترور شهيد دكتر علي محمدي ادعا مي كردند وي فرد گمنامي بوده و اهميت ترور را نداشته است.»
این سخنان نادرست را کیهان در حالی منتشر می کند که سال گذشته در چنین روزهائی، یکی دو روز پس از ترور دکتر علیمحدی، "همدمی" مصاحبه هائی را که با دانشمندان اسرائیلی درباره دیدارهای آنان با او انجام شده بود انتشار داد و این واقعیت که چند تن از دانشمندان اسرائیلی دکتر علیمحمدی را می شناخته اند، امر تازه ای نیست و در این احتمال تغییری نمی دهد که خود حکومت او را ترور کرد، زیرا یکی از حامیان میرحسین موسوی بوده و در پشتیبانی از او بیانیه ای را امضا کرده بود.
«مردم ایران حوصله این حرف ها را ندارند!»
ایرانیان در داخل کشور نیز نسبت به تلاش حکومت ایران برای پرده پوشی واقعیات ترور علیمحمدی واکنش نشان می دهند.
برخی شهروندان می گویند که رژیم با این اقدام نه تنها می خواهد ناتوانی سازمان های اطلاعاتی خود را پرده پوشی کند و از به عهده گرفتن مسؤولیت ده ها شکست اطلاعاتی و عملیاتی که در  سال های اخیر متحمل گردیده شانه خالی کند، بلکه می خواهد ایرانیان را به هراساند که از تماس گرفتن با رسانه ها و کشورهای خارجی خودداری ورزند.
در همین راستا، یک کارشناسان ایرانی امور اطلاعاتی که نخواست نامش برده شود، این احتمال را مطرح ساخت که مجید جمالی فش ممکن است قربانی رقابت بین وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران شده باشد.
کارشناس دیگری می گوید: احتمال دارد که جمالی در سفر به باکو برای شرکت در مسابقات جهانی کیک بوکسینگ تماسی با یک دیپلمات آمریکائی داشته و سخنانی به او گفته که موجب انتقام گیری حکومت شده است.
این احتمال در یکی از اسناد افشاء شده ویکی لیکس انعکاس یافته که در آن یک دیپلمات آمریکائی از قول فردی که نامش با حروف XXXXX پنهان شده، مطالبی را درباره دخالت ها و فشارهای جمهوری اسلامی ایران بر فدراسیون های ورزشی آن کشور (به ویژه در رشته های جودو، کاراته و کیک بوکسینگ و غیره) برای به کارگیری ورزشکاران در سرکوب مردم، افشاگری کرده است.
یکی از وبگاه های فارسی زبان از قول کاربری که نام او برده نشد، نوشت: «مردم اصلا حوصله این حرف ها و نمایش ها را ندارند و با بی اعتنائی کامل آنها را ندیده می گیرند. شخصا در شهر محل اقامتم که یکی از شهرهای مهم و مذهبی ایران است و همچنین در میان مردم، بویژه در تاکسی که معمولا محل همه نوع بحثی است، حرفی و توجهی در باره این نمایش نشنیدم.»

مجید جمالی فش در فهرست "مربیان درجه سه"فدراسیون کیک بوکسینگ
حسین درخشان سناریوی "اعترافات" را نوشت؟
یک کاربر دیگر احتمال داد که سناریوی "اعترافات" مجید جمالی فش توسط حسین درخشان نوشته شده باشد که از پایه گذاران وبلاگ نویسی در ایران بود و یک سال پس از آن که از کانادا به ایران بازگشت، علیرغم ابراز حمایت نسبت به احمدی نژاد، بازداشت گردید و به چندین سال زندان محکوم شد.
درخشان از اسرائیل دیدن کرده و در شماری از اماکنی که جمالی در "اعترافات" خود ادعا کرده که در آن ها بوده، اقامت داشته است. او متن خاطرات سفر به اسرائیل را منتشر کرد و همچنین با چندین رسانه ای اسرائیلی  (از جمله رادیو اسرائیل به زبان فارسی) مصاحبه داشت که در سراسر جهان پخش شد.
کاربر دیگری احتمال همکاری حسین درخشان با رژیم را در این باره قاطعانه رد کرد و نوشت: «حسین درخشان همچنان در زندان حکومت می پوسد». با این همه وی احتمال داد که متن کتبی اعترافات درخشان در جریان بازجوئی ها، در مورد جزئیات دیدارش از اسرائیل، برای تهیه سناریوی"اعتراف نامه" جمالی مورد استفاده قرار گرفته است. با این همه متن "اعترافات" جمالی سرشار از جزئیات نادرست درباره اسرائیل، شهرها و مناظر و ادارات آن است.
حیدر مصلحی در مصاحبه مطبوعاتی خود ادعا کرده بود که وزارت اطلاعات ایران به "قلب موساد رخنه کرده است". یک کاربر در واکنش به این ادعا نوشت: «اگر راست می گویند، پس چرا نتوانستند از بروز این ترور جلوگیری کنند؟»
یک کاربر دیگر بر این واقعیت انگشت گذاشت که علی رغم گفته مقامات وزارت اطلاعات که "به قلب موساد نفوذ کرده و با شناسائی چند لايه آفندي و پدافندي و نفوذ به عمق اطلاعاتي رژيم صهيونيستي منجر به كسب اطلاعات بسيار مهم و حساس از تيم هاي جاسوسي و عملياتي موساد گرديد و در پي آن ضربات سهمگيني به ساختارهاي اطلاعاتي و امنيتي موساد وارد شد"، چگونه است که درباره آمران و عاملان قتل دکتر مجید شهریاری و زخمی شدن دکتر فریدون عباسی هنوز ادعائی مطرح نساخته اند؟
مقامات جمهوری اسلامی قول داده اند که در روزها و هفته های آینده اطلاعات بیشتری در امور امنیتی منتشر سازند و احتمال می رود که هم اکنون مشغول تدوین و تهیه سناریوی "افشاگری"های بعدی خود هستند.

هیچ نظری موجود نیست: